Biuro to w zasadzie nasz drugi dom, w którym spędzamy wiele godzin. Zadbajmy o to, by było ono nie tylko wygodne i ergonomiczne, lecz także ładne. Nawet bardzo funkcjonalne meble nie będą miłym otoczeniem, jeśli będą po prostu brzydkie. Kupmy ładne meble, pojemne, ale zgrabne biurka i wygodne krzesła biurowe. Jakie trendy panują w wystroju biurowych wnętrz?

Jak wybrać meble biurowe? Ładne krzesła biurowe i zgrabne szafki

Kupno wyposażenia do biura warto potraktować jako inwestycję w firmę, gdyż odwiedzający nas kontrahent z pewnością zwróci uwagę na to, jak urządzone jest miejsce, w którym pracujemy. Wprawdzie najważniejsza jest nasza wiedza i kompetencje, ale przecież kupuje się oczami. Jeśli sami nie mamy talentu i nie umiemy urządzać wnętrz, skorzystajmy z pomocy dekoratora, który zadba o wygląd i funkcjonalne rozstawienie elementów wyposażenia. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania mebli biurowych. Najlepiej, by były zrobione z trwałych i estetycznych materiałów. Krzesła biurowe muszą być przede wszystkim wygodne, ale przy okazji mogą być ładne. Sprawdźmy, co jest modne – być może któryś z trendów nas zachwyci, a zdjęcia z katalogu staną się inspiracją. Bardzo modny jest minimalizm, który w przypadku elementów do wyposażenia biura oznacza proste i eleganckie formy – doskonale wykończone i z materiałów najwyższej jakości. Taki wystrój jest drogi, ale płacimy za najwyższą jakość i prostą formę, która nigdy się nie zestarzeje. Zrezygnujmy z wielu ozdób na rzecz prostych plakatów i dużych roślin doniczkowych. Popularny jest styl skandynawski wykorzystujący naturalne materiały (drewno, skóra) i bogactwo odcieni bieli. Meble są proste, drewniane, a rolę dodatków pełnią rzeźby i wyraziste lampy. Takie biura są przytulne i nie przytłaczają.

Zobacz również  Przewóz osób poza granicami Polski - dowiedz się, co mówią przepisy

Elementy wyposażenia nowoczesnego biura – biurka, meble, krzesła biurowe

Urządzając meble najlepiej wybrać proste, stabilne i porządnie wykonane meble biurowe wyposażone w system szuflad. Ważne jest biurko, a jego wielkość zależy od tego, jakie stanowisko pracy ma dany człowiek i ilu potrzebuje przedmiotów, by je dobrze wykonywać. Programiście pewnie wystarczy dobry komputer i wygodna klawiatura, ale księgowa potrzebuje dużo miejsca na segregatory i teczki. Jeśli do stanowiska pracy przypisany jest komputer, wybierzmy dedykowane dla niego biurko oraz jedno z wygodnych krzeseł biurowych. Krzesło najczęściej ma formę obrotowego fotela, którym musi być wygodny i ergonomiczny, powinien mieć regulowane podłokietniki i podparcia lędźwiowe. Oparcie powinno być regulowane. W biurze ważne jest także prawidłowe oświetlenie. Powinno być zaprojektowane w sposób elastyczny, dopasowane do przeznaczenia przestrzeni oraz potrzeb użytkowników. Najpierw trzeba zaprojektować oświetlenie górne, które dostarcza najwięcej światła i doświetla przestrzeń biurową. W biurach o charakterze otwartego planu i rozległej powierzchni, najczęściej stosuje się świetlówki liniowe, umieszczane w płytach sufitów podwieszanych.

Zadbajmy o to, by biuro było ładne i wygodne, a czas pracy nie był dla nas męczarnią. Wybierzmy ładne meble, wygodne i krzesła biurowe, które będą nie tylko funkcjonalne, lecz także estetyczne.