Łupież to dobrze znana choroba skóry głowy, która polega na złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka z łojotokiem o zróżnicowanym nasileniu. Na ogół objawia się to w postaci białych płatków na włosach czy ramionach. Za powstawanie łupieżu odpowiedzialne są przede wszystkim drożdżopodobne grzyby z rodzaju Malassezia. To mikroskopijne organizmy żyjące na czubku głowy człowieka, a dokładniej w pobliżu gruczołów łojowych. Jak można sobie poradzić z łupieżem?

Ile trwa łupież i jak z nim walczyć?

W przypadku łupieżu można od  razu sięgnąć po odpowiednie środki i preparaty takie jak Biovax szampon. Ile trwa natomiast sam łupież? Przyjmuje się, że normalnie proces złuszczania starych komórek i tworzenia się nowych trwa średnio 28 dni. U osób chorych odbywa się to znacznie szybciej, bo w ciągu 7-15 dni. Komórki są złuszczane jeszcze przed ich obumarciem, co prowadzi do tworzenia się mało estetycznych łusek.

Łupież dotyka osób w każdym wieku, ale na ogół dotyka dzieci w wieku 6-10 lat. Ponadto problem łupieżu nie jest obcy nastolatkom czy kobietom w okresie menopauzy. Nieleczony prowadzić może do przedwczesnego łojotokowego łysienia, a więc nie można go lekceważyć.

Skuteczne sposoby walki z łupieżem

Leczenie łupieżu od razu można rozpocząć od sięgnięcia po Biovax szampon. To produkt, który normalizuje łojotokową  skórę głowy. Oczyszcza ją, nawilża i przy okazji reguluje nadprodukcję łoju.

Biovax szampon to produkt, który wykorzystuje unikalne połączenie substancji aktywnych i regenerujących. Dzięki temu niweluje objawy łupieżu i skutecznie zapobiega jego nawrotom, a przy okazji oczyszcza i odżywia skórę głowy, pielęgnując włosy. Nadaje im miękkości i blasku.

Zobacz również  Witaminy z soków czy suplementowane?

Czasem do leczenia łupieżu stosowane są też specjalne lecznicze emulsje, a także żele do mycia głowy i całego ciała.

Co po zakończeniu leczenia?

Co w sytuacji, gdy Biovax szampon zda egzamin i łupież zniknie? Po zakończonym leczeniu eksperci zalecają odpowiednią profilaktykę przeciwłupieżową i stosowanie preparatów, które łojotok zmniejszają. Dobrym rozwiązaniem są produkty naturalne np. olejek arganowy czy olejek jojoba. Rozpuszczają one osadzony na skórze głowy łój i jednocześnie obniżają poziom jej kwasowości. Dodatkowo olejki oczyszczają cebulki włosowe i spowalniają proces produkcji łoju. Chronią skórę głowy przed działaniem szkodliwych bakterii. W skórę głowy warto też wmasowywać napar z tymianku.

Ponadto zaleca się przyjmowanie suplementów diety bogatych w minerały i witaminy, które wpływają pozytywnie na wygląd włosów i skóry. Są to przede wszystkim witaminy z grupy B, witamina A i witamina E. W sytuacji, gdy za łupież odpowiadają zaburzenia hormonalne, konieczne jest rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Jednak w momencie, gdy Biovax szampon i i inne sposoby nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, konieczna jest wizyta u dermatologa. Czasem pacjentowi należy podać doustne środki przeciwgrzybicze bądź preparat z kwasem salicylowym w składzie.