Ogromny wybór damskich portfeli pozwala dobrać idealny dla siebie. Szeroka gama kolorystyczna, bogactwo wzorów, faktur oraz materiałów, z których zostały wykonane są najczęstszymi kryteriami wyboru idealnego dodatku. Mniejszą uwagę zwraca zapięcie, czy zatem istnieje różnica pomiędzy suwakiem, biglem i zatrzaskiem? Czym zatem się kierować podczas wyboru portfela?

Na suwak- najczęściej wybierany model.

Większość kobiet posiada i najczęściej decyduje się na portfel z zapięciem na suwak. Tego typu zapięcie pozwala na doskonałą ochronę cennej zawartości portfela damskiego przed przypadkami wysunięciem. Najczęściej wybierany model ma swoje minusy: zepsuty zamek oraz zniszczone paznokcie.

Używany kilkukrotnie w ciągu dnia zamek, w krótkim czasie może się zacinać lub zepsuć, co wiążę z utrudnieniem w użytkowaniu lub koniecznością zakupu nowego modelu, pomimo dobrego stanu ogólnego portfela. Zapięcie na suwak może spowodować zniszczenie paznokci: złamanie lub odprysk lakieru, co wielbicielki długich paznokci pomalowanych na intensywny kolor powinny brać pod uwagę, podczas wyboru najbardziej dopasowanego modelu.

Na bigiel- stylowy i praktyczny.

Nietuzinkowe i designerskie zapięcie na bigiel z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom oryginalnych dodatków, a także praktycznych rozwiązań. Efektowne zapięcie, pozwala portfelowi damskiemu na pełnienie roli torebki podczas tzw. szybkich wyjść. Zawartość jest bardzo dobra chroniona, a niebanalny wygląd pozwala zamienić portfel w wyjątkowo stylowy dodatek. Portfel damski z zapięciem na bigiel docenią kobiety, prowadzące intensywny tryb życia. Posiadanie ciekawego dodatku pozwoli w krótkim czasie na stworzenie romantycznej stylizacji.

Zobacz również  Męskie dodatki, pasek czy szelki

torebki damskie skórzane, galanteria skórzana, Ze Skóry

Na zatrzask- pewne rozwiązanie.

Ulubiony model zdecydowanych kobiet. Łatwy w obsłudze zatrzask doskonale chroni zawartość damskiego portfela przed wysunięciem, a także wypielęgnowane paznokcie przed przypadkowym uszkodzeniem. Doskonale sprawdzi się w codziennym, intensywnym użytkowaniu. Portfel zapinany na zatrzask, zazwyczaj jest dość pojemny, co pozwala na umieszczenie wszystkich niezbędnych dokumentów, a także kart bankowych czy też kart rabatowych. Model z zapięciem na zatrzask docenią amatorki częstych wypadów na zakupy, a także ceniącym uporządkowanie; w tym modelu wszystko ma swoje miejsce: dokumenty, banknoty, karty itp.

Wybór odpowiedniego portfela damskiego zależy od wielu czynników. Osoby ceniące ponadczasową klasykę wybierają skórzane modele w stonowanych kolorach, miłośniczki trendów kolorowe o ciekawej kolorystyce. Wybór zapięcia w dużej mierze jest uzależniony od osobowości i stylu życia. Modele na suwak najbardziej docenią młode kobiety, lubiące proste rozwiązania. Z kolei portfel zapinany na zatrzask, amatorki nietuzinkowych rozwiązań i nieograniczonych możliwości stylizacyjnych. Zdecydowane i pewne siebie kobiety postawią na proste i funkcjonalne rozwiązania, wybierając model zapinany na zatrzask. Portfel damski, podobnie jak torebka czy buty określa wyjątkowość kobiecego stylu.