70 000 konsultacji, 2800 zabiegów chirurgicznych i 15 000 badań diagnostycznych. To roczne statystyki wrocławskiej placówki Medicus Clinic, która należy do najnowocześniejszych centrów medycznych w kraju.

Medicus Clinic to miejsce, które spełnia najnowocześniejsze standardy, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie medyczne oraz infrastrukturę, jak i personel czy jakość budowania relacji z pacjentem. Nic dziwnego, że w swojej bazie ma już ponad 160 tysięcy pacjentów.

Medicus Clinic w liczbach

Budynek kliniki o powierzchni ponad 7 000 metrów kwadratowych to ambulatorium z gabinetami lekarskimi i pracowniami diagnostycznymi oraz 24-osobowy oddział szpitalny wraz z blokiem operacyjnym. Dobrze skomunikowane położenie Medicus Clinic (plac Strzelecki 24 leży w części Nadodrza, położonej blisko Starego Miasta) pozwala na łatwy dojazd na miejsce zarówno pacjentom z centrum Wrocławia, jak i jego obrzeży. Co kluczowe dla wielu podopiecznych placówki, centrum laryngologiczne we Wrocławiu współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc umożliwia korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia.

Centrum laryngologiczne we Wrocławiu. Światowy standard

Gabinety Medicus Clinic są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Unity z kamerami oraz endoskopy pozwalają na wnikliwą diagnostykę wraz z rejestracją obrazu. Pomagają zbudować szczegółową historię choroby pacjenta, stworzyć jak najlepszy plan leczenia i ściśle kontrolować jego przebieg. Nowoczesne pracownie USG i kabiny ciszy, klatka Faradaya, pracownia narządu równowagi, sala do kinezyterapii – cała ta infrastruktura kompleksowo wspomaga leczenie niedosłuchu i inne dolegliwości.

Do sprzętów najnowszej generacji zalicza się również tomograf komputerowy, sprzęt do diagnostyki endoskopowej i chirurgii w technologii 3D, który pozwala na obrazowanie wewnętrznych przestrzeni anatomicznych, w tym struktur uszu, co umożliwia precyzyjne i małoinwazyjne usunięcie zmian chorobowych.

Zobacz również  5 największych biznesów na świecie – sprawdź, jak się rozwijały i co im pomogło

Centrum laryngologiczne we Wrocławiu jest również pierwszą placówką na Dolnym Śląsku, która posiada pracownię doboru implantów słuchowych i zapewnia wsparcie pacjentom (zarówno dorosłym, jak i dzieciom), którzy przeszli operację wszczepienia takich urządzeń. Pod opieką Medicus Clinic pozostaje ok. 5 tys. pacjentów z implantami słuchowymi.

Choć laryngologia była pierwszą główną gałęzią działalności Medicus Clinic, centrum nie przestaje się rozwijać także w innych specjalizacjach. Świadczy pomoc także w zakresie, m. in.: ginekologii, bariatrii, alergologii, pulmonologii czy neurologii.

Źródło: Medicus – Specjalistyczne Centrum Medyczne z Wrocławia