70 000 konsultacji, 2800 zabiegów chirurgicznych i 15 000 badań diagnostycznych. To roczne statystyki wrocławskiej placówki Medicus Clinic, która należy do najnowocześniejszych centrów medycznych w kraju.

Medicus Clinic to miejsce, które spełnia najnowocześniejsze standardy, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie medyczne oraz infrastrukturę, jak i personel czy jakość budowania relacji z pacjentem. Nic dziwnego, że w swojej bazie ma już ponad 160 tysięcy pacjentów.

Medicus Clinic w liczbach

Budynek kliniki o powierzchni ponad 7 000 metrów kwadratowych to ambulatorium z gabinetami lekarskimi i pracowniami diagnostycznymi oraz 24-osobowy oddział szpitalny wraz z blokiem operacyjnym. Dobrze skomunikowane położenie Medicus Clinic (plac Strzelecki 24 leży w części Nadodrza, położonej blisko Starego Miasta) pozwala na łatwy dojazd na miejsce zarówno pacjentom z centrum Wrocławia, jak i jego obrzeży. Co kluczowe dla wielu podopiecznych placówki, centrum laryngologiczne we Wrocławiu współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc umożliwia korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia.

Centrum laryngologiczne we Wrocławiu. Światowy standard

Gabinety Medicus Clinic są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Unity z kamerami oraz endoskopy pozwalają na wnikliwą diagnostykę wraz z rejestracją obrazu. Pomagają zbudować szczegółową historię choroby pacjenta, stworzyć jak najlepszy plan leczenia i ściśle kontrolować jego przebieg. Nowoczesne pracownie USG i kabiny ciszy, klatka Faradaya, pracownia narządu równowagi, sala do kinezyterapii – cała ta infrastruktura kompleksowo wspomaga leczenie niedosłuchu i inne dolegliwości.

Do sprzętów najnowszej generacji zalicza się również tomograf komputerowy, sprzęt do diagnostyki endoskopowej i chirurgii w technologii 3D, który pozwala na obrazowanie wewnętrznych przestrzeni anatomicznych, w tym struktur uszu, co umożliwia precyzyjne i małoinwazyjne usunięcie zmian chorobowych.

Zobacz również  Co to jest program KPiR? Tutaj się tego dowiesz

Centrum laryngologiczne we Wrocławiu jest również pierwszą placówką na Dolnym Śląsku, która posiada pracownię doboru implantów słuchowych i zapewnia wsparcie pacjentom (zarówno dorosłym, jak i dzieciom), którzy przeszli operację wszczepienia takich urządzeń. Pod opieką Medicus Clinic pozostaje ok. 5 tys. pacjentów z implantami słuchowymi.

Choć laryngologia była pierwszą główną gałęzią działalności Medicus Clinic, centrum nie przestaje się rozwijać także w innych specjalizacjach. Świadczy pomoc także w zakresie, m. in.: ginekologii, bariatrii, alergologii, pulmonologii czy neurologii.

Źródło: Medicus – Specjalistyczne Centrum Medyczne z Wrocławia