Jeśli posiadamy włosy suche i zniszczone, które mają tendencje do wypadania, to musimy koniecznie zadbać o to, aby ich codzienna pielęgnacja nie pogarszała ich stanu. Szampon do zniszczonych włosów musi być delikatny. Ma skutecznie, ale zarazem delikatnie myć włosy. Trzeba unikać szamponów, które mają w składzie mocne detergenty. Szampon do włosów zniszczonych musi je regenerować i nawilżać.

Jak prawidłowo czesać zniszczone włosy?

By włosy zniszczone odzyskały swój blask, to oprócz dobrego szamponu należy dbać o ich codzienne rozczesywanie. Najlepiej jest zacząć od końcówek włosów. Stopniowo trzeba przenosić szczotkę na wyższe partie włosów. Do zniszczonych włosów idealnie nadaje się grzebień z szerokim rozstawieniem ząbków. Gdy włosy są bardzo zaplątane, dobrze jest najpierw przeczesać je palcami, a następnie użyć grzebienia.

Domowe sposoby na regeneracje zniszczonych włosów

Oprócz specjalnych szamponów dostosowanych do włosów zniszczonych można użyć domowych sposobów. Można samemu stworzyć maseczki na włosy, które przyspieszą regenerację zniszczonych włosów. Aby przywrócić swoim włosom blask, należy zmiksować awokado z solą morską, można także dodać sok z cytryny i żel z aloesu. Miksturę należy trzymać na włosach przez kilka godzin. Następnie spłucz maseczkę letnią wodą. Dzięki takiej mieszance nasze włosy będą jedwabiście miękkie i lśniące. Sok z cytryny sprawi, że włosy będą miały świeży i zdrowy wygląd. Sól morska doda włosom objętości. Kolejnym domowym sposobem może być także połączenie żółtka, jogurtu i miodu. Ta maseczka zmiękcza i nabłyszcza włosy.

Zobacz również  Naturalne środki wpływające na nasze zdrowie

Intensywne odżywanie

Używanie szamponu do zniszczonych włosów oraz nakładanie odżywek i masek to podstawa, z której nie można zrezygnować. Jest to długotrwały proces, który może zająć nawet kilka miesięcy. Jednak efekty będą zadowalające. Dobrze, jest też udać się raz na jakiś czas do fryzjera na pełne odżywianie oraz zabiegi, które pomogą w szybszej odbudowie włosów. Fryzjer dobierze odpowiednie zabiegi, które zregenerują nasze włosy.

Pamiętaj o końcówkach

Przy zniszczonych włosach nie tylko same kosmetyki są niezbędne do odbudowy struktury. Ważne jest też codzienne czesanie i dbanie szczególnie o końcówki włosów. Zabezpieczenie końcówek przed czynnikami zewnętrznymi przyczynia się do ochrony całych włosów przed ich uszkodzeniami. Warto, jest także podcinać włosy przynajmniej co sześć tygodni.

Warto pamiętać, że mycie głowy w gorącej wodzie uszkadza włosy i sprzyja rozpuszczaniu się lipidów. Dlatego tym bardziej przy zniszczonych włosach odradza się gorące kąpiele. Zawsze trzeba sprawdzać składniki szamponów i odżywek, których się używa. Nie wszystkie kosmetyki są dobre przy zniszczonych włosach. Przyda się także wprowadzić zmiany w odżywianiu. Dieta ma także duże znaczenie na stan zdrowotny naszych włosów. Dobrze jest dodać produkty bogate w białko, witaminy i składniki mineralne.