Drukowanie etykiet to nie jest łatwe zadanie. Etykiety muszą być trwałe, mocne i do tego też estetyczne. Często są one porównywane do wizytówki firmy, bo ich wykonanie świadczy też o jej podejściu do klientów. Równocześnie trzeba pamiętać o tym, że drukowanie etykiet powinno być dość tanie, bo przecież wpływa na finalny koszt produktu. Jak tanio drukować etykiety? Co zrobić, by ograniczać ich koszty, ale nie rezygnować z jakości?

Zwykła drukarka

Teoretycznie etykiety można drukować na zwykłej domowej drukarce. Wystarczy tylko kupić papier samoprzylepny, który umożliwia przyklejanie etykiet bez konieczności używania dodatkowego kleju lub taśmy klejącej. To całkiem dobre rozwiązanie, o ile nie drukujesz wielu etykiet. Drukowanie na takiej drukarce zajmuje sporo czasu, choć nie wymaga specjalnego sprzętu i inwestycji w jego zakup. Jednak należy mieć na względzie, że papier samoprzylepny i tusz do drukarki muszą być wysokiej jakości, by etykieta była trwała i czytelna. To z kolei podnosi koszt wydruku. Drukowanie etykiet na zwykłej drukarce to dobre rozwiązanie na początek działalności, kiedy nie trzeba drukować ich dużo. Zaletą korzystanie z drukarki domowej jest możliwość przygotowywania wydruków o różnych rozmiarach. Możliwe jest też przygotowywanie naklejek w kolorze, które wyglądają szczególnie dobrze, ale są bardzo kosztowne. Można wykorzystywać je do użytku domowego, ale do przygotowywania towarów do wysyłki nie jest to konieczne.

Drukarki etykiet

Dobrym pomysłem jest korzystanie ze specjalnych drukarek etykiet. To urządzenia, które zostały zaprojektowane i skonstruowane wyłącznie w tym celu. Dzięki temu robią to doskonale. W przypadku profesjonalnego podejścia do tematu wydruku etykiet zdecydowanie bardziej opłaca się korzystać ze specjalnych drukarek niż z innych urządzeń. Wynika to z prostego faktu – drukarki te mają zmniejszone rozmiary, tak by były dopasowane do wielkości faktycznego wydruku. Nie ma więc mowy o marnotrawstwie. Cała powierzchnia papieru jest wykorzystana. Nie ma potrzeby odcinania niepotrzebnych elementów, które nadają się tylko do kosza. To zajmuje czas pracownika, który też można przeliczyć na konkretne pieniądze. Warto jednak podkreślić, że drukarki etykiet dostępne są w różnych wariantach. Można znaleźć urządzenia przeznaczone do drukowania etykiet kurierskich, kodów kreskowych, etykiet na półki i wiele innych ich rodzajów. Nie są to urządzenia uniwersalne. Z tego powodu trzeba się dobrze zastanowić nad zakupem i wybrać taką drukarkę, która najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom. Na pewno takie rozwiązanie będzie Ci się opłacało. Koniecznie więc zastanów się, jak będziesz używać drukarki. W przypadku tych urządzeń trzeba koniecznie wspomnieć też o szybkości pracy. Radzą sobie z nią bardzo szybko i wydajnie, a co za tym idzie, używanie ich jest wygodne. Na pewno spodoba Ci się to, że nie musisz tracić zbyt dużo czasu na przygotowanie wszystkich potrzebnych naklejek.

Zobacz również  Czy domowe biuro musi być nudne? Oto pomysły na ożywienie przestrzeni!