Właściwy podkład to absolutna podstawa każdego dobrego makijażu. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet zastanawia się jak prawidłowo dobrać podkład do różnych typów cery. Wybór prawidłowego podkładu umożliwia pielęgnacje cery, odmładzanie i upiększanie. Z drugiej strony zastosowanie nieprawidłowego podkładu, który jest zbyt jasny lub za ciemny może najzwyczajniej świecie zniszczyć cały makijaż.

W Polsce działa wiele renomowanych firm, takich jak Revlon, specjalizujących się w produkcji i dystrybucji różnych rodzajów kosmetyków. Oczywiście do ich grona zaliczają się też podkłady do makijażu, a ich szeroki wybór sprawia, że kobiety czasami mają problem z podjęciem decyzji o zakupie konkretnych produktów. Współczesne podkłady Revlon oraz innych firm odpowiadają za maskowanie niedoskonałości skóry, a także podkreślają jej koloryt. Nowoczesne podkłady charakteryzują się szerokim działaniem, które jest dopasowane do potrzeb konkretnego typu skóry.

Właściwości różnych podkładów

Na półkach wielu sklepów np: https://gemini.pl/manufacturer/revlon/
można znaleźć różne podkłady nawilżające Revlon i innych renomowanych producentów, a także kremy koloryzujące idealne do skóry, która jest sucha i spierzchnięta. Jeśli chodzi o cerę tłustą to przeznaczone są do niej preparaty o właściwościach matujących oraz pochłaniających serum. W sprzedaży w Polsce oferowanych jest również wiele podkładów o właściwościach leczniczych. Dostępne są też wersje apteczne takich kosmetyków przeznaczone do bardzo wymagającej cery. Przed podjęciem decyzji o wyborze danego podkładu, warto wypróbować go już w drogerii.

Trzy etapy wyboru właściwego podkładu

Eksperci z dziedziny kosmetologii uważają, że wybór właściwego podkładu do cery Revlon lub innej firmy jest procesem dzielącym się na trzy etapy. Pierwszym z nich jest określenie tonacji skóry, która może być zimna lub ciepła. Wystarczy w świetle dziennym przyłożyć do twarzy białą kartkę papieru. Jeśli cera w porównaniu z papierem będzie wydawała się być różowa lub niebieska to mamy do czynienia z chłodną tonacją. Ciepła tonacja występuje wtedy, gdy skóra w porównaniu z papierem jest żółtawa albo żółta.

Zobacz również  Masło do ciała a balsam do ciała – jakie są różnice?

Drugim istotnym etapem jest wybór właściwego odcienia podkładu Revlon lub innego producenta. Powinien on zlewać się ze skórą i być niewidoczny. Na niepomalowaną skórę (od żuchwy do szyi) należy nałożyć 3 paski podkładu w różnych odcieniach. Powinno się wybrać ten, który najmniej odróżnia się od barwy skóry. W przypadku tonacji chłodnych zalecane są beżowe podkłady z dodatkiem różu, a w ciepłych wybieramy odcienie żółci i złotego brązu.

Trzecią sprawą jest pamiętanie nie tylko odcieniu, ale również o typie cery. W przypadku cery tłustej lub mieszanej najlepiej sprawdzi się podkład matujący Revlon charakteryzujący się przedłużonym działaniem, a w przypadku cery suchej i normalnej warto wybrać kosmetyk o właściwościach nawilżających i delikatnie rozświetlających.

Przestrzeganie powyższych zasad z pewnością pomoże w wyborze najlepszego podkładu do cery, a to z kolei umożliwi stworzenie atrakcyjnego makijażu, który nie będzie wpływać negatywnie na stan skóry twarzy.