Jesteś rodzicem kreatywnego, kochającego bajki, fantastykę i zagadki dziecka? Jeśli tak to dobrze trafiłeś! Zamiast klasycznych kolonii nad morzem lub w górach postaw na nieoczywisty wybór i zagwarantuj swojemu dziecku przygodę, o której nigdy nie zapomni. Niewielu ma okazję w ciągu życia nocować w prawdziwym pałacu. Już sam fakt, że nasze turnusy odbywają się na zamku w Mosznej czyni je wyjątkowymi, a dlaczego? Oto kilka informacji, które co nieco wam wyjaśnią.

Miejsce pobytu

Moszna to niewielka wioska położona w województwie opolskim na terenie Kotliny Raciborskiej. Choć na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od innych wsi w okolicy, to bogactwo jakie można tu znaleźć jest imponujące. Kto by pomyślał, że ta malutka, niepozorna wioska skrywa w swoim sercu tak dorodny pałac, w którym nie powstydziłaby się zamieszkać niejedna księżniczka.

Zamek

Pałac w Mosznej został zbudowany w XVIII wieku. Wówczas utrzymany był w stylu barokowym. Swój obecny kształt zawdzięcza rozciągniętym na kolejne stulecia przebudowom, które rozpoczęły się po siejącym zniszczenie pożarze w 1896 roku. Rozmach i kunszt architektów zamku widoczny jest gołym okiem. Monumentalna konstrukcja w ciągu dnia przywodzi na myśl budowle znane nam wszystkim z bajek, w nocy nabiera bardziej mrocznego charakteru. Z pewnością z tego względu pałac jest chętnie odwiedzany przez dzieci i młodzież. Od wielu lat w wakacje letnie i ferie odbywają się tutaj tematyczne kolonie.

Ferie w Zamku Moszna

Pragniesz, by twoje dziecko spędziło niezapomniany czas w bajkowym pałacu ze wspaniałą ekipą i kompetentnymi wychowawcami? Postaw na ferie w Zamku w Mosznej (https://quatromondis.pl/zimowiska/ferie-w-zamku-moszna) i wyślij swojego malucha w niesamowitą przygodę do świata fantazji. Tematyka wyjazdów jest zróżnicowana i dostosowana do wieku danej grupy.

Zobacz również  Zamek w Krasiczynie - dlaczego warto go zobaczyć?

Frajda dla najmłodszych

Sprawimy, że Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwa księżniczka, dostojny książę lub rycerz w lśniącej zbroi, pozna sekrety życia za zamkniętymi drzwiami pałacu, tajniki dworskiej etykiety, weźmie udział w hucznym balu maskowym i jeśli tylko będzie miało na to ochotę zwiedzi wszystkie zamkowe wieże, sale i komnaty świetnie się przy tym bawiąc.

Odrobina magii dla fanów kultowej sagi o Harrym Potterze

Dla fanów magii i czarodziejstwa zamek jak za dotknięciem magicznej różdżki zamienia się w Hogwart z prawdziwego zdarzenia. Mugolom wstęp wzbroniony! Stare, skrzypiące schody choć z pozoru nieruchome z odrobiną dziecięcej wyobraźni zaprowadzą do dormitoriów, biblioteki z działem ksiąg zakazanych lub wielkiej sali, gdzie odbędzie się ceremonia przydziału nowo przybyłych pierwszorocznych.

Zagadkowe ferie dla nieco starszych

Ferie w pałacu to świetna rozrywka nie tylko dla najmłodszych! Na miejscu organizowane są także turnusy dla młodzieży o nieco mroczniejszej tematyce. Dla nich zamek z bajkowego zmienia się w pełen zagadek i tajemniczej aury pałac rodem z filmów grozy, gdzie na każdym kroku czai się coś niespodziewanego, a każdy kąt skrywa czekającą na rozwikłanie zagadkę.

Cena kolonii jest uzależniona od tego jak bogaty program wybierzesz. Na miejscu zapewniamy nocleg w pałacowych komnatach, wyśmienite jedzenie serwowane przez miejscowego szefa kuchni, które pokochały nawet największe niejadki i całą masę atrakcji w pakiecie. Nie zwlekaj! Ilość miejsc jest ograniczona.