Każdego dnia kobieta musi nosić wiele rzeczy, bez których jej codzienne funkcjonowanie byłoby utrudnione. Każda z nas to zna, prawda? Kupujmy więc piękne torebki, do których pakujemy portfel, klucze, kalendarz, kosmetyczkę i inne drobiazgi. Co jednak zrobić, gdy mamy małe dziecko i torebka nam przeszkadza. A może boli nas kręgosłup i nie chcemy go dodatkowo obciążać? Odpowiedzią na nasze problemy są plecaczki damskie.

Pomysłowe plecaczki damskie i inne rozwiązania

Jeśli wolimy mieć wolne ręce, a musimy zabrać ze sobą kilka drobiazgów, zawsze możemy wybrać plecak. Zapewne nie będziemy chcieli podkradać go dziecku, gdyż wyposażenie ucznia zapewne nie będzie pasować mamie, która pracuje w banku. Obecnie dostępne są także modele wykonane ze skóry, które są nieco bardziej szykowne. Możemy kupić także te, które łączą w sobie funkcje torebki i plecaka, gdyż mają system pasków i uchwytów, co pozwala zmienić je w plecaki. W drodze do pracy mamy plecak, który szybko zmieniamy w torebkę. Wygodne, prawda? W sklepach z galanterią damską znajdziemy także niewielkie plecaczki damskie (https://zeskory.com/58-plecaki-plecaczki-damskie-skorzane), które mogą być bardziej zdobione, stając się małym dziełem sztuki. Naszej uwadze polecają się modele zdobione ćwiekami, łańcuchami i aplikacjami, a także lakierowane czy szyte z tłoczonej skóry. Modne są także torebko-plecaki w odważnych kolorach, które możemy zestawić z klasyczną stylizacją biurową; oczywiście tylko wtedy, gdy nie obowiązuje nas bardzo rygorystyczny dress code.

Czy plecaczki damskie to dobre rozwiązanie?

Torebki, które nosimy na ramieniu wymuszają delikatne jego podnoszenie, co nie jest zdrowe dla naszego kręgosłupa – zwłaszcza wtedy, gdy pakujemy do nich zbyt dużo. Skórzane torby zazwyczaj są stosunkowo ciężkie, a waga jeszcze wzrasta, gdy włożymy do nich część swojego dobytku. Ortopedzi ostrzegają, że przez to jedna część naszego ciała jest bardziej obciążona, a to prowadzi do problemów z kręgosłupem. Warto więc zmienić torebkę na jeden z plecaczków damskich, które są bardzo modne, więc duży ich wybór znajdziemy w sprawdzonych sklepach z galanterią. Wybierzmy model uszyty ze skóry naturalnej, który posłuży nam dłużej. Zwróćmy uwagę na zapięcie – powinno być mocne, by plecak przypadkowo sam się nie otworzył, co może skutkować zgubieniem jego zawartości.

Zobacz również  Jakie skarpety do garnituru?

Nie tylko plecaczki damskie. Dla kogo są nerki?

Jeśli nie chcemy nosić plecaka, a wolimy mieć wolne ręce, możemy kupić nerkę. Jest to saszetka o nieco podłużnym kształcie, którą wyposażono w pasek, który zapina się wokół talii. Kiedyś takie sakwy kojarzyły się z ulicznymi sprzedawcami, którzy przechowywali w nich pieniądze. Obecnie nerki stały się popularnym dodatkiem noszonym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, a przewiesza się je przez ramię. Taka torebka to idealny schowek na cenne przedmioty, które chcemy zawsze mieć przy sobie. Możemy kupić model w wersji sportowej, szyty z bawełny czy nawet ortalionu lub klasyczne, skórzane, także bardziej eleganckie.

Jeśli lubimy podążać za trendami, a także chcemy zadbać o swój kręgosłup i zrezygnować z obciążania go, zamiast torebek zakładajmy nerki czy plecaczki damskie, które nosi się bardzo wygodnie.