Wiele osób z problemami skórnymi, w tym trądzikiem boryka się przez wiele lat. Kosmetolodzy coraz częściej na problematyczną cerę polecaną mydło siarkowe. To kosmetyk, który wspomaga leczenie nie tylko trądziku, ale i łupieżu czy świerzbu. Wynika to z doskonałych właściwości antybakteryjnych siarki.

Krótka charakterystyka mydła siarkowego

Mydło siarkowe zawiera w praktyce do 5% czystej siarki. Pierwiastek ten skutecznie regeneruje skórę i spowalnia procesy starzenia się. Poza tym w skład mydła siarkowego wchodzą gliceryna, kwasy, oleje i sole sodowe. Kosmetyk ten ma kolor żółty, co wynika z zawartości w nim siarki. Nie zawiera natomiast żadnych konserwantów, alergenów, sztucznych barwników czy substancji zapachowych.
Mydło siarkowe działa głównie antybakteryjnie, odkażająco, przeciwłojotokowo i delikatnie wysuszająco. Pozwala na oczyszczenie skóry i włosów. Zmniejszeniu ulega ilość produkowanego sebum. Znikają krosty, blizny, owrzodzenia czy wypryski. Mydło siarkowe jest idealne dla osób z uporczywym trądzikiem i nie tylko. Nie należy stosować go jedynie w przypadku cery przesuszonej czy posiadającej otwarte rany. Wówczas może działać na skórę drażniąco.

Mydło siarkowe i jego właściwości

Siarka posiada właściwości antybakteryjne i przeciwłojotokowe. Skutecznie oczyszcza i zwęża pory. Mydło siarkowe w praktyce zawiera od 3 do 5% tego pierwiastka. Sprawdza się przy pielęgnacji twarzy i innych części ciała. Polecane jest do pielęgnacji przede wszystkim skóry ze skłonnością do przetłuszczania się.
Z uwagi na właściwości antyseptyczne i ograniczające produkcję sebum, mydło siarkowe nadaje się idealnie do pielęgnacji trudnej cery trądzikowej. Łagodzi różnego rodzaju stany zapalne, skutecznie oczyszcza pory, działając na skórę wysuszająco oraz ściągająco. Różnicę widać już po jednym jego użyciu. Cera staje się czysta i matowa.

Zobacz również  Barwniki spożywcze – wszystko, co musisz wiedzieć

Zastosowanie mydła siarkowego

Mydło siarkowe należy wcierać w wilgotną skórę twarzy czy innych partii ciała dwa razy dziennie. Kurację powinno się kontynuować przez przynajmniej dwa tygodnie. Jednak już po jednym użyciu widać znaczną różnicę. Okazuje się też, że mydło siarkowe nadaje się też do mycia włosów. Tutaj lepiej sięgnąć po płatki z mydła siarkowego, które wciera się we włosy i skórę głowy . Taka kuracja sprawdza się w przypadku włosów z łupieżem czy przetłuszczających się.
Mydło siarkowe posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Z tego powodu idealnie nadaje się do pielęgnacji miejsc chorych na całej skórze. Dawniej było powszechnie wykorzystywane do leczenia świądu. Obecnie zakupić je można przede wszystkim w aptekach. Nieco trudniej jest nabyć płatki z mydła siarkowego czy mydło siarkowe w płynie. Jednak płatki uzyskać można również metodą domową, poprzez starcie zwykłego mydła w kostce na tarce i przesypując uzyskane wióry do szklanego pojemnika, który trzeba trzymać z dala od światła słonecznego.