W naszym życiu zdarzają się sytuacje, gdy musimy się czegoś dowiedzieć czy coś sprawdzić, a nie wiemy, jak się do tego zabrać. Takie trudne sprawy to podejrzenie o zdradę czy poszukiwanie zaginionego krewnego w przypadku sprawy spadkowej. Warto skorzystać z usług biura detektywistycznego, które sprawnie porusza się w gęstwinie przepisów prawa i stosuj je w praktyce, a także wiedzieć, gdzie poszukać informacji.

Kto pracuje w biurze detektywistycznym? Wymagania stawiane detektywom

W działającym zgodnie z prawem biurze detektywistycznym mogą pracować tylko osoby, które mają odpowiednią licencję uprawniającą do wykonywania tego zawodu. Zgodnie z ustawą o usługach detektywistycznych kandydat na detektywa musi mieć ukończone 21 lat, średnie wykształcenie i obywatelstwo polskie lub obywatelstwo innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Przyszły detektyw musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz być zdolnym fizycznie i psychicznie do wykonywania zawodu detektywa, co potwierdza zaświadczenia od lekarza. Biuro detektywistyczne może zajmować się sprawami wynikającymi ze stosunków prawnych osób fizycznych lub ze stosunków gospodarczych. Zanim więc udamy się do detektywa, musimy sprawdzić, czy nasza sprawa wymaga pomocy z jego strony. Detektywi mogą szukać osób zaginionych lub ukrywających się, poszukiwać mienia, a także zbierać informacje w sprawie, w której toczy się postępowanie karne, postępowanie w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe.

Zanim udamy się do biura detektywistycznego. Jaki przebieg ma spotkanie z detektywem?

Dobre biuro detektywistyczne indywidualne podchodzi do klienta. Każda sprawa jest bowiem inna i wymaga użycia innych metod, w związku z czym agencje dostosowują swoje działania do specyfiki danego zlecenia. Pierwszym i kluczowym momentem dla sprawy jest spotkanie z detektywem. Fachowiec na jej podstawie ustali, czy jego praca będzie potrzebna i ma sens. Dzięki swojemu doświadczeniu zaproponuje odpowiednie działania lub poradzi klientowi, by nie wydawał pieniędzy, gdyż sprawa nie znajdzie szczęśliwego zakończenia. Musimy opowiedzieć dokładnie o tym, jakie mamy domysły i podejrzenia, czego się spodziewamy lub obawiamy; ze szczegółami i spokojnie wszystko opowiedzmy. Na tej podstawie detektyw określi, jakie środki będą potrzebne do prowadzenia ewentualnych działań. Po przyjęciu warunków trzeba podpisać umowę z biurem detektywistycznym. Oprócz umowy, zlecenie zostaje wpisane do księgi zleceń detektywistycznych oraz zostaje wystawiona faktura.

Zobacz również  5 powodów dla których warto jechać na wakacje do Grecji

Dobre biuro detektywistyczne opiekuje się swoim klientem i przez długi czas gromadzi informacje i fakty, na podstawie których określa wynik śledztwa.