Charakteryzacja to nieodłączny element świata show businessu – muzyki czy filmu. Bez niej trudno sobie wyobrazić dopracowaną stylizację. To właśnie one podkreśla charakter stroju. Za pomocą odpowiednich akcesoriów mistrzowie charakteryzacji są w stanie wyczarować naprawdę wiele. Czego używają na co dzień? Czy korzystająze specjalnych klejów do twarzy?

Kleje dla profesjonalnych charakteryzatorów

Najstarszym klejem charakteryzatorskim jest klej produkowany na bazie żywicy z drzewa mastyksowego. W swojej ofercie mają go w zasadzie wszyscy liczący się na świecie producenci akcesoriów dla charakteryzatorów. W tym przypadku sporo zależy od procentowej zawartości żywicy mastyksowej rozpuszczonej w alkoholu etylowym. Im jest jej więcej, tym oczywiście lepiej.
Charakteryzatory wykorzystują także na co dzień kleje akrylowe czy kleje silikonowe. Te drugie znajdują zastosowanie przede wszystkim jako produkty do klejenia prostetyków i różnego rodzaju systemów z włosów. Nie są one jednak podobne do powszechnie znanych klejów. Najpierw smaruje się nimi wybraną powierzchnię skóry. Od razu zasychają, co jest procesem zupełnie normalnym i nie powinno dziwiać. Potem macza się pędzelek w tzw. Tinnerze i aktywuje klej. Dopiero potem można nałożyć wspomniany już prostetyk. W praktyce wykorzystuje się o wiele więcej wspomnianego Tinnera niż samego kleju silikonowego.

Akcesoria przydatne w czasie charakteryzacji

Klej to nie jedyny produkt obecny w wyposażeniu doświadczonego charakteryzatora. Podstawą są oczywiście odpowiednie kosmetyki oraz farby do malowania ciała. Dostępne są one w sprzedaży w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru. Doświadczona osoba może przy ich pomocy wyczarować prawdziwe cuda. Uzupełnić je można specjalnymi kredkami do malowania twarzy. Są to produkty bezpieczne dla skóry człowieka.
Trudno jest sobie wyobrazić pracę charakteryzatora bez peruk, sztucznych rzęs czy lakierów do włosów, które odmieniają ich kolorystykę. Dzięki nim można daną osobę w kilka chwil zmienić nie do poznania. Na tym polega zresztą cała magia charakteryzacji.

Zobacz również  Lubisz słodycze? Zobacz, jakie łakocie polecamy

Płynny lateks do charakteryzacji

Płynny lateks to wyjątkowy produkt kosmetyczny do zastosowań profesjonalnych. Ma formę płynną, co pozwala na modyfikowanie konturów nosa, czoła czy podbródka. To za jego pomocą tworzy się sztuczne rany czy blizny. Wykorzystywany jest więc na planie wielu filmów czy seriali.
Płynny lateks to poza klejem i specjalnymi kosmetykami, podstawowe akcesorium wykorzystywane na co dzień przez charakteryzatora. Jest to produkt elastyczny, odporny na pękanie i łatwy do formowania. Uzyskuje sporą gładkość, co pozwala później wykonać efektowny makijaż. Płynny lateks zawiera niewielką ilość amoniaku i jest bezpieczny dla skóry człowieka. Nie trzeba się więc bać tego, że jego wykorzystanie, spowoduje negatywne skutki zdrowotne np. reakcję uczuleniową.

Dowiedz się więcej: https://www.buehnen.pl/kleje