Pewnie już zauważyłeś, że saszetki męskie to już wcale nie rzadki widok, ale codzienność na ulicach polskich i europejskich miast. Są ich różne rodzaje – biodrowe do ręki, na ramię i z pewnością upatrzyłeś sobie już jakiś model. Mimo to ciągle się wahasz? Oto 5 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć, żeby podjąć decyzję o zakupie.

  1. Saszetki męskie są modne

Prawdopodobnie jest to kwestia wracającej jak bumerang mody – z pewnością pamiętasz ten lans i szyk z zamszową saszetką z paseczkiem na nadgarstek. Teraz ten model raczej kurzy się w muzeach mody, ale najnowsze trendy pokazują na wybiegach panów z niewielkimi torbami, – i takimi na ramię i na pas i do ręki.

  1. Mieszczą wiele rzeczy

Są może niepozorne z wielkości, ale naprawdę da się do nich upchnąć sporo potrzebnych (i tych mniej potrzebnych) rzeczy. Z pewnością zawsze pomieszczą się w niej dokumenty, portfel i telefon komórkowy, ale zdziwiłbyś się co jeszcze. Do tych na ramię nawet tablet, do każdej niewielka butelka wody, chusteczki higieniczne i kilka innych osobistych drobiazgów, a zdeterminowani tatusiowie pomieszczą w nich zestawy pieluszek, chustek nawilżanych i kremów do przewijania swojego potomka czy dziedziczki.

  1. Mają różne formy, wielkości i kształty

Dziś mianem saszetki męskiej możemy nazwać kilka różnych rodzajów męskich toreb (https://zeskory.com/56-saszetki). Będą to takie niewielkie, pionowe prostokąty z szerokim paskiem do zawieszenia na ramieniu, ale mogą też być w formie nerki – to zwykle najbardziej sportowe modele. I ostatni rodzaj – saszetki do ręki – albo w formie małych toreb z dwoma, krótkimi uchami, albo w formie niewielkiej teczki na dokumenty.

  1. Są casualowe
Zobacz również  Co spakować do walizki na wakacje?

Mogą być zrobione ze skóry, nawet w bardzo dobrej jakości, ale póki co nie nadają się na bardziej formalne, oficjalne spotkania. Na co dzień do biura – owszem (no może nie w formie nerki), ale już do eleganckiego garnituru, krawata, koszuli ze spinkami – żadną miarą. Nie oznacza to jednak, że sa wyłącznie sportowe, jeśli będą zgrabne, z dobrych materiałów i dobrze dobrane do reszty dodatków – będzie w porządku.

  1. Co za dużo, to niezdrowo

Pamiętaj, że ideą saszetek męskich jest to, że mają być dyskretną torbą, w której pomieści się wszystko, co kiedyś panowie upychali po kieszeniach, więc nadmierne ic eksponowanie jest nieeleganckie i niestosowne. Saszetki mają pozostać dyskretne i dobrze zgrane z resztą outfitu, a każda przesada, nadmiar – czy to koloru, czy wielkości – będzie już niesmaczne.