Rozwój firmy wymaga ponoszenia kosztów związanych nie tylko z bieżąca działalnością firmy, lecz także koniecznością ciągłych inwestycji. Wiedzą o tym wielkie i potężne koncerny, które rozwijały swoje interesy często korzystając z kredytu dla firm, który pozwolił na inwestycje rozwijające działalność. Jaka była droga gigantów?

Wszyscy żują gumę! Droga do bogactwa

Wynalazca gumy do żucia pracował jako sprzedawca mydła. Bill zaczął stosować promocje na swoje produkty, a do każdego opakowania mydła zaczął dodawać proszek do pieczenia, a wkrótce do opakowania proszku do pieczenia paczkę gum do żucia. Amerykanie pokochali zarówno promocje, jak i gumy do żucia. Zachęcony handlowym sukcesem, Wrigley wkrótce zaczął sam produkować własne gumy pod dwoma nowymi markami, a gdy brakowało mu pieniędzy, brał kredyt dla firm.
Potentaci w dziedzinie gier. Jak się rozwijali? Czy pomógł kredyt dla firm?
Japońskie przedsiębiorstwo Nintendo przechodziło lata chude i grube, a w swojej historii ma nawet prowadzenie biznesu taksówkarskiego. Sukces przyszedł po wzięciu kredytu dla firm i wykupienia praw do produkcji konsol do gier. Nintendo ukształtowało wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie i nie zamierza na tym poprzestać. A wszystko dlatego, że ktoś się nie bał ryzyka.

Jak działają giganci motoryzacyjni?

Francuska firma Peugeot, jeszcze sto lat temu znana była pewnie bardziej z produkcji rowerów. Wkrótce firma zaczęła swój wieloletni i szczęśliwy związek z motoryzacją. Początki bywały trudne, bo automobil napędzany silnikiem parowym nie odniósł sukcesu. Jednak Peugeot poszedł za ciosem i kilka lat później zaczął produkcję pierwszego w swojej historii pojazdu z silnikiem spalinowym.

Zobacz również  Jak działają linki sponsorowane w Google? Wyjaśniamy

Gigant też korzystał z kredytu dla firm! Historia Apple

Firmy Apple nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż słynne jabłko cieszy się renomą na całym świecie. Rozmawiając o sukcesie firmy widzimy olbrzymi rozwój i wysokie dochody, ale przecież nie było tak od początku. Historia Apple’a zaczęła się w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy Steven Wozniak i Steve Jobs zaczęli pracować w jednej firmie. Dwoje entuzjastów nowych technologii szybko znalazło nić porozumienia – tak narodził się projekt pierwszego komputera o nazwie Apple, a przecież komputery były wówczas dostępne jedynie dla naukowców oraz urzędników. Pierwsze kroki w branży nie były jednak proste – aby uzbierać pieniądze na rozwój biznesu, Jobs i Wozniak musieli wyprzedawać swoje gadżety. Gdy pierwsze komputery znalazły swoich właścicieli, spółka zaczęła szukać inwestora, który byłby w stanie zapewnić im fundusze na rozwój kolejnego projektu – kredyt dla firm otrzymali od przedsiębiorcy, który wsparł ich kwotą 250 tys. dolarów. Pierwszy duży sukces osiągnięto kilka lat później, ale stał się on początkiem pasma zwycięstw, także finansowych.

Ryzyko, odwaga i kredyt dla firm, czyli historia portalu społecznościowego na F

Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie, a jego założyciel bardzo zaryzykował, by osiągnąć sukces. Pierwszą wersję strony zaprojektowano z myślą o studentach Harvardu, a w momencie założenia Mark Zuckerberg miał zaledwie 20 lat. Serwis od początku cieszył się olbrzymią. W grudniu 2005 r. Facebook przekroczył granicę 5,5 miliona zarejestrowanych kont. Wówczas serwisem zaczęły interesować się duże firmy i składano wiele ofert kupna, ale Zuckerberg wolał wziąć kredyt dla firm i rozwijać działalność – stał się gigantem i przejął inne serwisy, a obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie.
Losy wielu firm bywały różne, gdyż miewały one kryzysy, przenosiły się do innych krajów, produkowały coś zupełnie innego niż dzisiaj. Każdej jednak z osobna towarzyszył duch przedsiębiorczości i chęć stawiania na wszystko. Kiedy była taka potrzeba, korzystano z kredytu dla firm, by stale rozwijać działalność.

Zobacz również  Co powinien robić program do rachunków?

Tutaj dowiesz się więcej: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/kredyty